[Hlavní stránka]-[Místopis]-[Setkání]-[Alba]-[Video]-[Info]-[Foto]
 
[Program]-[Účastníci]-[Ze zákulisí]-[Páteční odpoledne]-[Lysá hora]-[Sportovní hry]-[Kulturní večer]-[Rozloučení]


Sportovní dopoledne - Lysá hora

 

Sobotní dopoledne je věnováno návštěvě dominanty Beskyd - Lysé hoře.

Každý z hostů má dvě možnosti a tedy na výběr:

- vlastní nohy - kdy pod vedením "horského vůdce" vyrazí na vrchol pěšky,
- autobus - pohodlnější způsob (ale méně zajímavý) dopravy. Na vrchol Lysé hory vede kvalitní zpevněná silnice. Vjezd na Lysou horu je zapovězen - ale co bychom pro přátele Bystřany neudělali - máme výjimku a tak hurá nahoru.

Za pěkného počasí se výletníci budou pohybovat zde - viz letecký snímek...

 Trasa pěšmo je poměrně jednoduchá - vyráží se po deváté hodině, cíl by měl být dosažen do dvou hodin chůze v pěkném prostředí.
 


Trasa:
Bystřanka - po žluté - U kaštanů - vrchol Tanečnice (820m) - po zelené - Kykulka (995m) - Ivančena - po modré - Malchor rozcestí - po žluté - Lysá hora (1323m)
celková délka trasy 7,8 km s převýšením cca 833m)

Poznámka: celý průběh trati si lze prohlédnout kliknutím na popis tratě.
Cesta zpět je stejná, jen je možné si způsob přepravy zaměnit :-)

Informace ze setkání:

Nakonec se na Lysou horu pěšky vydalo 20 udatných pod vedením zkušeného horského vůdce Čestmíra a za dohledu člena foto-týmu Jirky.
Vyráželo se podle plánu. Počasí přálo a tak se cesta vydařila, jak je také zřejmé z fotoalba.Na hoře se skupiny vyměnily a zpět se vydali mladí pod vedením našeho náhradního horského vůdce Radovana. Během cesty, při návštěvě Ivančeny, byla mohyla doplněna o další pamětní kámen s tabulkou, připomínající ZUŠ Bystré u Poličky - děkujeme.

Fotoalbum je zde.

Lysou horu "zdolal" zbytek hostů i místních autobusem.

Sice se po cestě dvakrát přesedalo - slovenští přátelé opustili svůj patrový koráb (přeci jen, to stoupání...) a přešli do ostatních autobusů, nicméně, právě to stoupání zapříčinilo STOP i pro další autobus, jehož motor se nestíhal chladit. A tak znovu někteří museli přesedat. Nic závažného, uhřátý autobus po vychladnutí dojel až na vrchol a tak bylo vše OK.

Na vrcholu byl poměrně dobrý výhled (Vysoké Tatry ale tentokráte vidět nebyly), ale i tak to stálo za to. Na vrcholu se nám chvíli věnoval i znalec místních poměrů a poskytl nám informace o výstavbě a provozu vysílače.

Příjemnou tečku návštěvy pak bylo pozvání starostky obce Krásná Ing.Pavly Bohačíkové, v jejíž katastru leží Lysá hora, na dobré pivo v místní občerstvovací stanici.
Děkujeme jak za občerstvení, tak i za povolení výjezdu autobusy na Lysou horu, který nám paní starostka také umožnila (na Lysou horu je totiž zákaz vjezdu).

Fotoalbum z autobusového výletu

Fotoalbum - pěšky nahoru

Fotoalbum - pěšky dolu

Výlet se vydařil, počasí přálo, a kdyby se na všechny včas dostal i plánovaný oběd, bylo by vše na jedničku. Za ten oběd se omlouváme...