[Hlavní stránka]-[Místopis]-[Setkání]-[Alba]-[Video]-[Info]-[Foto]
 
[Program]-[Účastníci]-[Ze zákulisí]-[Páteční odpoledne]-[Lysá hora]-[Sportovní hry]-[kulturní večer]-[rozloučení]


Kulturní odpoledne a večer

Celé odpoledne společného setkání Bystřanů bylo oficiálně zahájeno starostou obce Janovice a přednesením zdravic našich milých hostů. Svůj krátký příspěvek měla i starostka obce Krásná jako mimořádný host setkání.

Po zahájení proběhla sportovní část setkání. Tomuto klání je věnována samostatná stránka.


Souběžně se sportovními disciplínami a vystoupeními jednotlivých hostů byly pro děti připraveny rozmanité hry a možnosti zabavit se tvůrčí činností. Vyzkoušet mohly trampolínu, chůzi po laně, zařádit v nafukovacím hradu, nebo si sami vytvořit třeba sádrovou kopii své ruky. Rozhodně se tedy nenudily...

 

Hlavní odpolední kulturní program zahájily mažoretky Cheries mini a Cheries junior ze ZŠ Pržno a ZŠ TGM Frýdlant nad Ostravicí pod vedením Lucie Hofmanové. Mažoretky nás přesvědčily, že tanec berou skutečně vážně a jejich vystoupení sklidilo velký potlesk.

Následovalo vystoupení Zdeni Viluša I. alias Zdeňka Krulikovského z Frýdku Místku v roli Lašského krále, který svým vystoupením se skupinou Radegast šíří povědomí o Lašsku.

Naši hosté z Bystrého u Poličky se pochlubili smíšenou taneční skupinou ZUŠ, která na známé melodie zaplnila pódium barevnými kostýmy a slunečníky. Vystoupení mělo velký ohlas a dlouhý potlesk.

Výpravné vystoupení velkého množství tanečníků a doprovázené vlastní s cimbálovou skupinou nám přivezli ukázat hosté z Bystrého u Vranova nad Topľou. Slovenské tance, známé melodie a hlavně výkon hudebníků i tanečníků nenechaly žádného diváka chladného.

 

Kulturní část byla zakončena vystoupením skupiny děvčat z Janovic, které předvedly své břišní tance.

Jakou znalost mají soutěžící z jednotlivých obcí z oblasti legendárního vozidla Š 1203 ve spojení s filmem, si mohli všichni vyzkoušet ve vědomostní soutěži, kterou přivezli hosté z Bystrého z Orlických hor. A že nešlo o "pouhou" znalost historie filmu ale i důvtip a legraci, jsme se všichni mohli přesvědčit. Vítězové sice byli, ale hlavními vítězi byli všichni, kteří se dobře bavili.

To se již setmělo, a tak byl nejvyšší čas nechat zaznít melodie, které přinesla pozvaná kapela Lordi.

Závěrečnou tečkou byl ohňostroj, který ukončil organizovaný večer světelnými efekty.

Hraní a taneční "řádění" vydrželo až do tří hodin a taneční jádro se pomalu rozcházelo téměř za kuropění :-)

Celé odpoledne je zdokumentováno jak fotografiemi, tak i videozáznamem.